Aile çift Danışmanlığı

 

Aile/Evlilik Danışmanlığı (Çift Danışmanlığı)

aile Çift danışmanlığı, ilişki danışmanlığı veya çiftler terapisi olarak da bilinen evlilik danışmanlığı, insanları yakın ilişkilerde destekleyen bir tedavi şeklidir . aile Çift danışmanlığı, ayrılık veya gelişmiş yakınlık ve anlayış arayışında olan eşler için yararlı olabilir .

aile Çift danışmanlığı tüm aile bireylerinin davranışlarını ele alan bir psikoterapi şeklidir. bu davranışların yalnızca bireysel aile üyelerini değil, aile üyeleri ve aile birimi arasındaki ilişkileri de incelemektedir. Bu nedenle, süreç genellikle bireysel terapi için harcanan süreden fazladır.

Evlilik ve aile terapistleri, depresyon, evlilik sorunları, kaygı, bireysel psikolojik problemler ve çocuk-ebeveyn sorunları gibi çok çeşitli ciddi klinik sorunları tedavi etmektedir.

Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı,Aile çift Danışmanlığı

İletişim bozulduğunda, genellikle doğru yöne geri dönmek zorlaşır. Olumsuz iletişim, bir partnerin depresif, güvensiz, ihmal edilmiş veya konuşmadan geri çekilmek isteyen bir şey bırakabilir. Bu, konuşmanın tonunu da içerebilir. Her zaman söylediğin şeyin değil, nasıl söylediğinin önemli olduğunu hatırlamak önemlidir.

Olumsuz iletişim, yalnızca duygulanmaya yol açmayan, duygusal veya fiziksel istismarın yanı sıra sözel olmayan iletişimlere yol açan herhangi bir iletişimi de içerebilir.

2. Partnerlerden birinin veya her ikisinin bir ilişkisi olduğunu düşündüğünde veya bir iş ortağının bir ilişkisi olduğunda.

Bir ilişkiden kurtulmak imkansız değildir, ama çok fazla iş gerektirir. Affetmek ve ilerlemek için kararlılık ve isteklilik gerektirir. Bir ilişkiyi kurtarmak için sihirli bir formül yoktur. Ancak her iki birey de terapi sürecine kendini adamış ve dürüst ise, evlilik kurtarılabilir. En azından, her iki birey için de hareket etmenin daha sağlıklı olduğunu düşünmelidir

3. Çiftler, “sadece kendi alanını işgal ediyor” ise

Çiftler, çiftden daha çok ev arkadaşlarına dönüştüklerinde, bu bir danışma ihtiyacına işaret edebilir. Bu, çiftin her şeyi birlikte yapmıyorsa sorun yarattığı anlamına gelmez. İletişim, konuşma ve yakınlık ya da başka unsurların eksikliği varsa bu, yetenekli bir klinisyenin neyin eksik olduğunu ve nasıl yapılacağını belirlemeye yardımcı olabileceğinin bir göstergesi olabilir.

 

4. Partnerler farklılıklarını nasıl çözeceklerini bilmiyorlarsa.

Bir çift anlaşmazlık yaşamaya başladığında ve anlaşmazlıkların farkında olduklarında, bilme sadece sorunun yarısıdır. Çiftlerin duydukları birçok kez, “Neyin yanlış olduğunu biliyoruz, ancak nasıl düzelteceğimizi bilmiyoruz” derler. Bu, üçüncü bir tarafın katılımı için mükemmel bir zamandır. Eğer bir çift sıkışırsa, yetenekli bir klinisyen onları doğru yönde hareket ettirebilir.

 

5. Bir partner olumsuz duygular üzerinde hareket etmeye başladığında.

İçerde hissettiklerimizin dışarıya yansır. Çiftler hisleri bir süreliğine maskeleyebilseler bile,duygular yüzeye bağlanırlar. Küskünlük veya hayal kırıklığı gibi olumsuz duygular, incitici, bazen de zararlı davranışlara dönüşebilir. İlişkide kalmayı ve işleri halletmeyi kabul etmesine rağmen, çok kindar birisi haline dönüşebilirsiniz. Nitelikli bir klinisyen, çiftin olumsuz duyguları ayırmasına ve bunları ifade etmenin daha iyi yollarını bulmasına yardımcı olabilir.

 

6. Tek çözüm ayrılık olarak göründüğünde. .

çoğu çift bir sorun yaşadığı zaman bunun zamanla geçeceğini düşünür ve zamana bırakırlar sorunun çözümünü. Bu durum sorunu çoğu sefer çözmek yerine sorunu derinleştirir. Tek çözümün ayrılık olduğu düşüncesi çiftlere yerleşir. Sorunlarınızın üstünü örtmeyin konuşmayı deneyin ve çözmeye çalışın. Sorun derin çözülmez görünüyorsa yetenekli bir klinisyene başvurun

7. Bir çift, çocukların uğruna birlikte kaldığığında

Eğer bir çift, çocukların iyiliği için birlikte kalmanın akıllıca olduğunu hissederse, nesnel bir üçüncü tarafın desteği yardımcı olabilir. Genellikle çiftler birlikte kaldıkları zaman doğru şeyi yaptıklarına inanırlar aslında çocuklara zarar verir. eğer çift sorunu çözebilir ve olumlu, sağlıklı bir ilişkiye doğru hareket ederse, bu herkes için en iyi karar olabilir.

Benim görüşüme göre, çiftler bir arada kalmaya karar verdiklerinde, çocuklar asla karar verici faktör olmamalıdır. Okulda sorun yaşayan bir ergenle çalıştığımı hatırlıyorum. O oyunculuk yapıyordu ve notları azalıyordu. Birkaç seanstan sonra, “Ailemin gerçekten birbirinden hoşlanmadığını biliyorum” dedi. Nedenini sorduğumda, “Birbirlerine iyi davranıyorlar ama arkadaşımın ebeveynleri gibi gülmezler ya da gülmezler. ”

Çocuklar genellikle çok sezgisel ve zekidir. Ne kadar çiftler, mutluluklarını taklit edebileceklerini düşünmezse, çoğu çocuk anlar..

Bütün evlilikler kurtarılamaz. Evlilik danışmanlığı sürecinde, bazı çiftler ayrı olmaları için daha sağlıklı olduğunu keşfedebilirler. Ancak, kurtarılabilecek ilişkiler için ve sürece boyun eğecek çiftler için, evlilik danışmanlığı onlara neden aşık olduklarını hatırlatabilir ve onları bu şekilde tutabilirler.

 

Psikolog, öneri,Anadolu, yakası psikolog öneri, avrupa yakası psikolog, öneri, en iyi psikolog avrupa yakası, istanbul psikolog tavsiye, ücretsiz psikolog, istanbul psikolog fiyatları, psikolog ücretleri, istanbul psikolog, şişli psikolog, psikolog ücretleri, online terapi, psikolog fiyatları, pedagog, psikolog randevu, psikolog merkezi, psikolojik testler, online terapi, yetişkin terapi ,çocuk-ergen terapi, aile-çift terapi, hipnoz terapi, çocuk ergen, cinsel terapi, terspist, panik atak, özgüven, depresyon, ilişki problemi, travma, okb, vesvese, takıntı, obsesif kompalsif bozukluk, kişilik bozukluğu, paranoid, kişilik bozukluğu, narsizim, narsisizm, borderline, kişilik, bozukluğu, çekingen, anksiyete, kaygı, sosyal fobi, çekingenlik, kararsızlık, kapalı yer korkusu, klostrofobi, hassas bağırsak sendromu, erken boşalma, iktidarsızlık, erektil disfonksiyonel bozukluk, vajinismus, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankır,ı Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce, psikolog,psikolog ekşi,kadın psikolog,ünlü psikolog,en başarılı psikolog,tesettürlü psikolog,klinik psikolog nedir,psikolog ücretleri,psikolog atama puanları,psikolog nasıl olunur,psikolog online terapi online psikolog,klinik psikoloji,Çocuk psikoloğu,endüstriyel ve örgütsel psikoloji,klinik olmayan psikoloji,psikolog taban puanları 2022,online psikolog ile online terapi,psikolog online psikolog,terapi ne demek,terapi,çift ​​terapisi,

Psikolog, öneri,Anadolu, yakası psikolog öneri, avrupa yakası psikolog, öneri, en iyi psikolog avrupa yakası, istanbul psikolog tavsiye, ücretsiz psikolog, istanbul psikolog fiyatları, psikolog ücretleri, istanbul psikolog, şişli psikolog, psikolog ücretleri, online terapi, psikolog fiyatları, pedagog, psikolog randevu, psikolog merkezi, psikolojik testler, online terapi, yetişkin terapi ,çocuk-ergen terapi, aile-çift terapi, hipnoz terapi, çocuk ergen, cinsel terapi, terspist, panik atak, özgüven, depresyon, ilişki problemi, travma, okb, vesvese, takıntı, obsesif kompalsif bozukluk, kişilik bozukluğu, paranoid, kişilik bozukluğu, narsizim, narsisizm, borderline, kişilik, bozukluğu, çekingen, anksiyete, kaygı, sosyal fobi, çekingenlik, kararsızlık, kapalı yer korkusu, klostrofobi, hassas bağırsak sendromu, erken boşalma, iktidarsızlık, erektil disfonksiyonel bozukluk, vajinismus, Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankır,ı Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce, psikolog,psikolog ekşi,kadın psikolog,ünlü psikolog,en başarılı psikolog,tesettürlü psikolog,klinik psikolog nedir,psikolog ücretleri,psikolog atama puanları,psikolog nasıl olunur,psikolog online terapi online psikolog,klinik psikoloji,Çocuk psikoloğu,endüstriyel ve örgütsel psikoloji,klinik olmayan psikoloji,psikolog taban puanları 2022,online psikolog ile online terapi,psikolog online psikolog,terapi ne demek,terapi,çift ​​terapisi,