Psikohelp - İstanbul psikolog, online psikolog, online terapi

Genel Etik İlke Ve Kurallar

 1. Yetkinlik / Yeterlilik:
  2. Yararlı Olmak Ve Zarar Vermemek
  3. Sorumluluk
  4. Dürüstlük
  5. İnsan Haklarına Saygı Ve Ayrımcılık Yapmama
  6. Eğitim
  7. Terapi
  8. Değerlendirme
  9. Araştırma

Ayrımcılığa karşı olmak
Psikologlar danışanların eşit ve hak ilkesine göre tedavi görmelerinin, toplumsal adaletin ve herkes için eşitliğin uygulayıcıları ve savunucuları şeklinde davranır, Her türlü ayrımcılığın karşısında psikoterapi mesleğinin bilimsel ve etik ilkelerine uygun davranır

Psikolog Yansızlığı
Psikologlar görevlerini siyasal görüş, sosyal durum, dini inanç, ırk, renk, cinsiyet, yaş, milliyet, etnik köken, sosyoekonomik durum ve benzer farklılıkları gözetmeksizin yerine getirir

Sır Saklama Yükümlülüğü
Herhangi bir psikolojik görüşme ve tedavi altındaki bireyle ilgili bütün bilgiler danışan- psikolog ilkeleri kapsamında saklı tutar. Danışanın yararı söz konusu olmadıkça, psikolog kendi yararları yönünde danışan ile ilgili bilgileri açık edemez. Kişinin özel yaşamı, ruhsal yapısı vs ile ilgili özel bilgilerin mahkemede sunulması kişinin iznine bağlıdır. Psikolog kişi için yararlı olmadığını düşündüğünde, kişi izin vermiş de olsa, açıklamak zorunda değildir. Gizlilik kuralı ancak danışanın kendisine ya da çevresine ciddi bedensel, ruhsal ya da ekonomik zarar verme olasılığı varsa bozulabilir. Bu durumda psikolog ve psikiyatr meslektaşlarına danışarak, açıklama yapmak zorunda kalabilir.
Bu durumlarda psikolog atacağı adımla ilgili olarak koşullar elveriyorsa önce danışanı psikoterapi seansı öncesinde, seans içinde ve seans sonrasında uyarabilir. Psikolog, danışanının tanınmasına yol açacak, davranışlarının tahminine ilişkin bir bilgiyi başkalarına, herhangi bir kuruluşa veremez. Yasal zorunluluk durumlarında psikologun rapor düzenlemesi meslek sırrının açıklanması anlamına gelmez.

Toplumu bilgilendirme ilkeleri
Ruh hekimi, ruhsal bozukluklar ve ruh sağlığı konularında toplumun doğru ve bilimsel olarak aydınlatılması, eğitilmesine çabalamalı, yanıltıcı, yanlış bilgiler verilmesine karşı çıkmalıdır.

Tanıtım ilkeleri
Mesleğini uygularken reklam yapmamalı, ticari reklamlara araç olmamalı, çalışmalarına ticari bir görünüm vermemelidir.
İnsanları yanıltıcı, paniğe düşürücü, yanlış yönlendirici davranışlarda bulunmamalıdır

Hekimlik dışı uygulamalar ve yöntemler
bilimsel olarak kabul edilmemiş yöntemleri kullanmamalı, danışanına psikoloji bilimi uygulamalar önermemeli, psikoterapistlik dışı uygulamalar yapan kişilere yönlendirmemeli, zararlı olduğunu açıklamalıdır.

Muayenesiz tedavi uygulamama
Psikolog, psikoloji açısından acil ve zorunlu durumlar dışında, danışanını kendisi görüşme yapmadan başlamamalıdır.

Hasta-hekim ilişkisi dışına çıkmama ilkesi
Psikolog, danışanı ile ilişkisinde tanıma ve sağaltım amacının dışında bir ilişki türünün oluşmasına izin vermez. Danışanına herhangi bir cinsel yakınlaşmada bulunamaz.

Danışanı ile oluşabilecek sosyal karşılaşmaları psikoterapi etik ilkeleri çerçevesinde sınırlı tutulur. Psikolog görüşme ve tedavi ücreti dışında danışanından herhangi bir maddi ya da başka bir karşılık alamaz, Psikolog danışanıyla çıkar elde etmeye ya da yarar sağlamaya yönelik herhangi bir ilişkiye giremez.

Uluslararası Sözleşmelere Uyma Zorunluluğu
Her psikolog, başta İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi olmak üzere tüm insan hakları belgelerine ve psikoterapistlikle ilgili ortak kurallara uymakla yükümlüdür.

Mesleki uygulamalarda insan hakları
Psikolog profesyonelleri danışanının özerk ve özgür bir kişi olduğunu bilerek ve kişiliğine saygı ve güven duyarak, elden geldiğince en az kısıtlayıcı sağaltım girişimlerini uygulamalıdır.

Psikolog, psikoterapist, şişli psikolog, Mecidiyeköy, psikolojik danışmanlık merkezi,osmanbey, fulya, çocuk, aile, sosyal fobi, kaygı, özgüven, okb, panik atak, şişli psikolog, şişli psikolog, şişli psikolog, şişli psikolog, İstanbul psikolog şişli psikolog, İstanbul psikolog, şişli psikolog, İstanbul psikolog

[/vc_column_text][/single_tab][single_tab icon=”Defaults-check” title=”Psikohelp Ücret Politikası” tab_id=”1555714898095-2-1″][vc_column_text]Psikoterapi desteği alırken tedavilerin genelde yarıda bırakan etmenlerinden bir tanesi ücret konusudur. psikolog ücretleri, psikologtan destek alırken düşünülmesi gereken bir konudur. Psikologtan Randevu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler arasında aşağıdaki alanlara göz önünde bulundurulmalıdır:

 • Psikologun problem alanınızla çalışması
 • Sizin için uygun ücretle çalışan en iyi psikologu bulmak. çünkü psikolog desteği genelde uzun sürer.(10+ seans)
 • psikolog ücretleri

Psikohelp eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezine iletişim, yakınlık, ücret ve uzmanlık alanları fazlalığı ile probleminize destek alabilirsiniz. psikolog isimleri, psikolog ücretleri, psikolog randevu tarihleri psikolojik danışmanlık merkezimizde açıkça belirtilmiştir. PSİKOHELP Eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezi ilk önce şişli psikolog / mecidiyeköy psikolog desteği ile başladıktan sonra şimdi yeni şubeleri açması ile birlikte istanbul psikolog desteği şeklinde hizmet alanını genişletmiştir

şişli psikolog, istanbul psikolog, psikohelp
şişli psikolog, istanbul psikolog, psikohelp

 

şişli psikolog, istanbul psikolog şişli psikolog, istanbul psikologşişli psikolog, istanbul psikolog

psikolog, pedagog, psikoterapist, hipnoterapist desteği alabilirsiniz. istanbul psikolog tercihinizi PSİKOHELP eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezinden yapabilirsiniz. istanbulun her bölgesine (39 ilçesine) uygun psikolog ücretleri ile size destek bulabilirsiniz.

 1. adalar
 2. arnavutköy
 3. ataşehir
 4. avcılar
 5. bağcılar
 6. bahçelievler
 7. bakırköy
 8. başakşehir
 9. bayrampaşa
 10. beşiktaş
 11. beykoz
 12. beylikdüzü
 13. beyoğlu
 14. büyükçekmece
 15. çatalca
 16. çekmeköy
 17. esenler
 18. esenyurt
 19. eyüp
 20. fatih
 21. gaziosmanpaşa
 22. güngören
 23. kadıköy
 24. kâğıthane
 25. kartal
 26. küçükçekmece
 27. maltepe
 28. pendik
 29. sancaktepe
 30. sarıyer
 31. silivri
 32. sultanbeyli
 33. sultangazi
 34. şile
 35. şişli / mecidiyeköy / osmanbey / nişantaşı
 36. tuzla
 37. ümraniye
 38. üsküdar
 39. zeytinburnu

şişli psikolog, istanbul psikolog şişli psikolog, istanbul psikolog şişli psikolog, istanbul psikolog şişli psikolog, istanbul psikolog

Merak Ettiklerinizi Sorun..

Daha sağlıklı, uyumlu ve mutlu bir aile için merak ettiklerinizi uzmanlara sorun, destek alın.

Bir soru sor

PSİKOHELP desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda…

Aile & Çift Danışmanlığ

Partnerinizle olan ilişkinizi uzman gözünden değerlendirin.

Çocuk & Ergen danışamanlığı

PSİKOHELP çocuk & ergen’e ait tüm sorunlarınızı çözebileceğiniz psikolojik danışmanlık merkezidir.

Yetişkin Danışmanlığı

PSİKOHELP’te kendinizi daha yakından tanıyın ve koşulsuz kabul edin.

Psikolojik Test Uygulamaları

Zeka, Kişilik, Yetenek, Başarı, Gelişim, Dikkat, Hafıza ve daha bir çok alanda psikolojik testlerle kendinizi tanıyın.

psikohelp.com

Grup Psikolojik Danışmanlığı

Grup Psikolojik Danışmanlığı, kişinin ilerleme sağlayabildiği en önemli yöntemlerden birisidir.

Soru Sor

PSİKOLOG ARARKEN NE BİLMELİYİM?

istanbul psikolog ararken nelere dikkat etmenizi bilmeniz sizi daha kısa sürede sonuca götürür

 

Psikolog kimdir?”]Psikoterapi ve diğer psikolojik tedavi biçimleri konusunda uzman psikologlar, insan davranışları, akıl sağlığı değerlendirmeleri, teşhis ve tedavi ve davranış değişikliği alanlarında uzmanlığa sahip yüksek eğitimli profesyonellerdir. Klinik Psikologlar, danışanlarının duygularını ve tutumlarını değiştirmek ve daha sağlıklı, daha etkili davranış kalıpları geliştirmelerine yardımcı olmak için çalışır. İstanbul psikolog desteği almak için çok fazla alternatifiniz var

Psikoterapi Nedir?”]Psikoterapi, psikolojik rahatsızlıkların ve zihinsel sıkıntıların sözlü ve psikolojik tekniklerin kullanımıyla tedavi sürecini tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir . Bu süreçte, Klinik psikolog,  danışanın belirli bir problemini veya bir yaşam stresi kaynağı gibi belirli veya genel sorunları çözmesine yardımcı olur.

 

Neler sormalıyım

 • Lisanslı bir psikolog musunuz? Kaç yıldır çalışıyorsunuz?
 • Benim problemimle ilgili çalışıyor musunuz ve / veya ne kadar tecrübeye sahipsiniz?
 • Uzmanlık alanlarınız nelerdir?
 • Ne tür tedaviler kullanıyorsunuz ve benim sorunum veya sorunumla başa çıkmak için etkili oldukları kanıtlanmış mı?
 • Ücretleriniz neler? (Ücretler genellikle 45 dakikalık ile 50 dakikalık bir seansa dayanır.)

 

Psikoloğunuz ile Uyumlu musunuz?”]Psikologlar ve danışanlar birlikte çalışır. Doğru eşleşme önemlidir. Psikolog ile iyi bir uyum önemlidir. Kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz birini seçin.İstanbul psikolog bulmak için ideal bir şehir, kadıköy, bakırköy şişli psikolog desteği almak için ulaşım açısından en fazla tercih edilen ilçeler arasındadır