Başak Altunbek

 

Başak Altunbek

Başak Altunbek

 

Psikoloji lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi’nde bölüm ve fakülte 3.’lüğü ile tamamlamıştır. Erasmus Öğrenim Hareketliliği Programı kapsamında lisans eğitimi esnasında bir dönemini Jagiellonian University’de Polonya’da geçirmiştir. Marmara Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını “SARS-COV-2 PANDEMİ DÖNEMİNDE HEMŞİRELERDE TRAVMATİK ETKİLENME VE DUYGUSAL EMEĞİN TÜKENMİŞLİK DÜZEYLERİNE ETKİSİ” isimli tezi ile yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Klinik Psikoloji Doktora Programında eğitimine devam etmektedir.

 

Yüksek lisans programı kapsamında Şema Terapi ekolünde Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan eğitim almış olup sonrasında 1 senelik süpervizyon sürecini tamamlamıştır. Yine yüksek lisans eğitimi kapsamında Doç. Dr. Işıl Bilican tarafından verilmiş olan MMPI ve Bender Gestalt Görsel Algı Motor Algı testleri eğitimi almıştır. Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği tarafından verilmekte olan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminin 1. Düzeyini ve 18 aylık süpervizyonunu Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan alarak tamamlamıştır. Doktora eğitiminde Nöropsikolojik testler eğitimi almış olup KDTD tarafından verilmiş olan “TSSB’yi Anlamak ve Kognitif Davranışçı Yaklaşımlar” eğitimi ve Travma Çalışmaları Derneği tarafından verilmiş olan “Travmada Müdahale Yöntemleri” eğitimlerine katılmıştır. Travma ve tükenmişlik alanlarında TÜBİTAK projesi ve yayınlanmış bilimsel araştırmaları mevcuttur. 2020 yılından beri İstinye Üniversitesi Psikoloji Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

 

Başak Altunbek,istanbul psikolog,şişli psikolog,beşiktaş psikolog,online terapi,online psikolog,en iyi psikolog,psikolog ücretleri,ücretsiz psikolog,istanbul tavsiye psikolog,psikolog randevu,psikolojik destek,psikolojik danışmanlık,psikoloji,psikoterapi,psikolog,ünlü psikologlar,başarılı psikologlar,online psikolog tavsiye,erkek psikolog,kadın psikolog,psikolog istanbul,psikolojik rahatsızlıklar,psikolojik ilk yardım,psikolojik test