Psikohelp - İstanbul psikolog, online psikolog, online terapi

Gerçek Aşk mı Yoksa Sadece bir Fantezi mi?

Sevgi mi, şehvet mi diye merak ediyorsanız kendinize şu 10 soruyu sorun.

İlkbaharın geldiği zaman, fantezimizin sevgiye dönüştüğünü söylerdi eskiler. bunun gerçeği için hala bir nesnel ölçütlere ihtiyacımız vardır. Çiftleşme mevsimi ve çiftleşme ritüelleri her canlı türünde içgüdüsel olarak vardır, ancak insanlar her yeni nesilde bu davranışlara benzersiz bir dönüş yapma eğiliminde bulunurlar.

Kültürel normlar zamanla değişmekte ve cinsel davranışlar açısından “iyi” olduğunu düşündüğümüz ve bu davranışlar hakkında yüksek sesle söylediklerimiz genellikle bu değişimlerin belirleyicileridir. Her ne kadar evlilik bir zamanlar olduğu gibi

borderline ve cinsel hayat
Gerçek Aşk mı Yoksa Sadece bir Fantezi mi?

gençler için popüler bir hedef değilse de, insan kalbi ve temel içgüdüleri hâlâ romantik partneri ile, er ya da geç, arkadaşlık ve bağlantıyı aramaya bizi teşvik edecek gibi görünüyor.

Aşık olduğumu düşündüm, ama değildim.
Bazılarımızın hala yeni bir ilişkinin sevgi mi yoksa şehvet mi olduğu konusunda kafası karışık olabilir. Bazıları için, ayrım hiçbir zaman önemli değildir; Başkaları için, kalplerimiz veya partnerlerimiz tarafından yanlış yönlendirildiğimizi fark ettiğimizde oldukça acı verici bir uyanış olabiliyor.

Aşkın Küçük limit Testi

Sizi, kendinize bir odaklanma ilişkisine yönlendirmekten ziyade sizi bir takıntı girdabına sürükleyen bir ilişkinin ilk aşamalarında olup olmadığınızı sormak için 10 soru vardır.

Hem partneriniz hem de ben bu ilişkiye karşılıklı olarak katılıyoruz ve ikiniz de ilişki hakkında sahip olduğunuz derinlik ve niyetle ilgili olarak aynı tarafta mısınız?
Partnerimin benimle yeterince ilgilenmediğine tamamen inanıyorum?
Bu ilişki, olabildiğince elimden gelenin en iyisini yapmamı ve eşime davrandığım aynı hassasiyetle kendimi tedavi etmem konusunda teşvik ediyor mu?
Partnerim, eksikliklerimin değerlendirilmesini ve eksiklerimi en aza indirirken beni açıkça görüyor ve güçlü yanlarımı teşvik ediyor mu?
Bu ilişkiyle enerjisiz, bunalmış hissetmiyorum ve bu ilişki başlamadan önce olduğumdan daha fazla olgunlaştığımı hissediyorum muyum?
İlişkinin zaman içinde güçlenmesi, güven ve karşılıklı derinleşmesi için, maddi taleplerin, ilişkiyi ilk başladığında, olduğundan daha az zaman geçirmemizi gerektiriyor olsa bile ilişki daha da güçleniyor mu?
Bir insan olarak büyüdüğümü, bakış açımı genişlettiğimi ve bu ilişkiyi devam ettirdiğimde kendime daha emin ve kendimi daha güvende hissettiğimi görebiliyor muyum?
Bu ilişki, bizi motive eden, başkalarıyla bir çift olarak yeni bağlantılar kurmak için bizim bağlanma ve bağlantı duygularımızı teşvik ediyor mu?
Eşimle geçirdiğim zamandan sonra yalnız vakit geçirirken de eğlenebiliyor muyum?
Bu ilişki beni tatmin edebilmek için sadece bu tek ilişkiye ihtiyaç duyuyormuş gibi mi hissettiriyor, yoksa bu ilişkinin, hayat, arkadaşlık ve içsel / kişisel gelişim ile yeni bir ilişki kurmak ve yeni fırsatları deneyimlemek için beni motive ettiğini düşünüyor muyum?

Tags:

Bir Cevap Yazın