Sigarayı bırakmak için hipnoterapi

Sigarayı Bırakmak İçin Hipnoterapi Nasıl Kullanılır?

Sigarayı bırakmanın bir yolunu arıyorsanız, hipnoterapi düşünmeye değer olabilir. Hipnoterapi, nikotin isteğinizin üstesinden gelmenize, sigara içme konusundaki zihniyetinizi değiştirmenize ve yoksunluk belirtileriyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Nitelikli bir hipnoterapist bulmak için saygın bir kuruluş tarafından sertifikalandırılmış birini arayın . Bir seans sırasında, hipnoterapist rahatlamanıza yardımcı olacak ve görselleştirme egzersizleri ve olumlu olumlamalar yoluyla size rehberlik edecektir. En iyi sonuçlar için deneyime açık olun ve hipnoterapistin talimatlarını izleyin.

#
Sigarayı Bırakmak İçin Hipnoterapi Nasıl Kullanılır?

Sigarayı bırakmak için hipnoterapinin faydaları.

1 Hipnoterapi, nikotin isteğinizin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

.2 Hipnoterapi, sigara içme konusundaki zihniyetinizi değiştirmenize yardımcı olabilir.

3 Hipnoterapi, yoksunluk belirtileriyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Sigarayı bırakmaya çalıştığınızda, nikotin isteğiniz güçlü olabilir ve direnmek imkansız gibi görünebilir. Ancak hipnoterapi, bunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. 2017’de yapılan bir araştırma, hipnoz uygulanan katılımcıların 6 aylık takipte sigara içmeme ihtimalinin hipnoz almayanlara göre daha yüksek olduğunu kanıtladı.

Hipnoz, odaklanma ve konsantrasyon seviyenizi artırarak çalışır, bu da dışarıdaki dikkat dağınıklıklarının (nikotin isteği gibi) kırılmasını zorlaştırır.

Başka bir deyişle, hipnoz, baştan çıkarmalara ve isteklere daha iyi direnmek için zihninizi “yeniden programlamaya” yardımcı olur. Ve hipnotik teknikleri ne kadar çok uygularsanız, o kadar iyi çalışırlar

Hipnoz sadece sigarayı bırakmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda sigara içme hakkındaki düşüncelerinizi de değiştirebilir. 2012’de yapılan bir araştırma, hipnoz uygulanan katılımcıların tedaviden sonra sigarayı zevkli olarak algılama olasılıklarının daha düşük olduğunu buldu

Bu, hipnozun sadece insanların sigarayı bırakmasına yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda sigaraları daha az çekici hale getirebileceğini de gösteriyor.

Çekilme belirtileri, sigara içenlerin bırakmaya çalışırken karşılaştıkları en büyük zorluklardan biridir. Sinirlilik, kaygı ve uyku sorunu gibi belirtiler hedeflerinize bağlı kalmanızı çok zorlaştırabilir.

hipnoterapi, size gevşeme tekniklerini öğreterek bu semptomların bazılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bir çalışmada, hipnoz yoluyla gevşeme eğitimi alan katılımcılar, hipnoterapi tedavisi almayanlara göre önemli ölçüde daha az uyumakta zorluk ve daha az yoksunluk belirtiklerini söylediler.

Nitelikli bir hipnoterapist nasıl bulunur

1: Saygın bir kuruluş tarafından onaylanmış bir hipnoterapist arayın

Nitelikli bir hipnoterapist ararken, Sağlık Bakanlığı tarafından tarafından sertifikalandırılmış birini aramak önemlidir.

2: Arkadaşlarınızdan veya ailenizden tavsiye alın

Sigarayı bırakmak için hipnozu başarılı bir şekilde kullanmış birini tanıyorsanız, bölgenizde deneyimli bir uygulayıcı bulma konusunda onlardan tavsiye isteyin.

İnternet, bölgenizdeki nitelikli uygulayıcıları bulmak için başka bir harika kaynaktır.

internete arama yaparken, başkalarının deneyimlerini ve yorumlarını okuyabilirsiniz.

Hipnoterapiyi başarılı kılmak için ipuçları.

1: Deneyime açık olun.

2 Hipnoterapistin talimatlarını izleyin.

3 Düzenli olarak pratik yapın.

Sigarayı bırakmak için hipnoterapi nasıl kullanılır

1: Kendinize bir taahhütte bulunun

Sigarayı bırakmaya karar verdiğinizde, kendinize bir taahhütte bulunuyorsunuz. Bu önemli bir ilk adımdır ve hipnoterapinin yardımcı olabileceği bir adımdır. Nitelikli bir hipnoterapist gördüğünüzde, bu bağlılığa odaklanmanıza ve onu daha güçlü hale getirmenize yardımcı olacaklardır. Bu size kararınıza bağlı kalmanız ve sonunda sigarayı tamamen bırakmanız için gereken motivasyonu verecektir.

2: Bir tarih belirleyin

Sigarayı bırakırken yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri bir tarih belirlemektir. Bu size odaklanmanız ve üzerinde çalışmanız gereken bir şey verir. Ayrıca kararın daha somut olmasına yardımcı olur. Bir tarih seçmekte zorlanıyorsanız, hipnoterapistiniz sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olabilir.

3 :Geri çekilme semptomlarına hazırlanmak

Sigarayı bırakırken en büyük zorluklardan biri yoksunluk belirtileridir. Hipnoterapi, size bu semptomlarla nasıl olumlu bir şekilde başa çıkacağınızı öğreterek yardımcı olabilir. Stres zamanlarında rahatlamanıza ve sakin kalmanıza yardımcı olacak derin nefes alma ve görselleştirme gibi teknikleri öğreneceksiniz.

4: Bir destek ağı oluşturun

Çevrenizde destekleyici insanlar olduğunda sigarayı bırakmak daha kolaydır. Hipnoterapistiniz, yolculuğunuz sırasında sizi cesaretlendirecek ve anlayış gösterecek bir arkadaş veya aile üyeleri ağı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu desteğe sahip olmak, sigarayı tamamen bırakmayı başarmanızı daha olası hale getirecektir.

Sonuç olarak, hipnoterapi sigarayı bırakmak için etkili bir araç olabilir. Bırakmak istiyorsanız, yol boyunca size yardımcı olacak nitelikli bir hipnoterapist bulmayı düşünmeye değer. Ve unutmayın, başarının anahtarı açık fikirli olmak ve hipnoterapistinizin talimatlarına uymaktır. Biraz çaba sarf ederek, nikotin isteğinizi sonsuza kadar giderebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Yorumlar